12/05

Foodservice Academy – Category Management

2-daagse Academy Category Management in Foodservice

Georganiseerd door FSA – in samenwerking met Group7 en Cooks

Category Management is al jaren een bewezen aanpak binnen retail. In foodservice vraagt dit echter om een andere benadering. De markt is gefragmenteerder, databronnen zijn divers (en soms minder voorhanden), de keten is complexer en de methodiek is minder ingeburgerd.

Juist daarom biedt Category Management in foodservice grote commerciële opportuniteiten — op voorwaarde dat je het doordacht en praktijkgericht aanpakt.

Met deze 2-daagse Academy brengt FSA professionals samen die Category Management concreet willen maken binnen hun organisatie. We combineren strategisch inzicht met praktische toepasbaarheid. Voor de inhoudelijke verdieping werken we samen met de ervaren specialisten van Group7 en Cooks.

Je vertrekt niet met theorie alleen, maar met een helder kader en concrete handvatten die je meteen kan inzetten.

Wil je weten hoe je de bekende FSA insights vertaalt naar commercieel succes voor jouw categorie? Schrijf je dan snel in voor deze Academy.


Programma

Dag 1 – Fundament en vertaalslag naar de foodservicepraktijk

Op de eerste dag plaatsen we Category Management in de specifieke context van foodservice.

We gaan in op vragen zoals:

  • Wat betekent Category Management concreet binnen deze markt?

  • Hoe verschilt de aanpak van retail?

  • Hoe ziet een realistische toepassing in foodservice eruit?

Daarnaast besteden we bijzondere aandacht aan databronnen in foodservice, zoals:

  • Marktdata

  • Grossiersdata

  • Klantdata

  • Kanaal- en segmentdata

Je krijgt inzicht in welke data beschikbaar is, hoe je deze correct interpreteert en hoe je ermee het categoriepotentieel onderbouwt.

Tijdens interactieve sessies werken we ook aan de belangrijkste uitdagingen bij de toepassing van Category Management. Deelnemers brengen eigen cases en knelpunten mee en werken samen aan concrete oplossingen. Interactie en toepasbaarheid staan centraal.


Dag 2 – Werken met een concreet stappenplan

Op de tweede dag vertalen we inzichten naar actie via een gestructureerd 7-stappenplan voor Category Management in foodservice.

We doorlopen samen het volledige proces.

1. Data, trends en inzichten verzamelen

We brengen relevante marktinformatie samen en vertalen deze naar bruikbare inzichten voor jouw categorie en organisatie.

2. Handelspartners betrekken

Een categorievisie werkt alleen wanneer ze aansluit bij de verwachtingen van groothandels en key accounts. We bekijken hoe je hun input structureel meeneemt en hoe je draagvlak creëert.

3. Kansen en uitdagingen scherpstellen

Met praktische templates structureren we de verzamelde inzichten en maken we groeikansen en optimalisatiepunten concreet en meetbaar.

4. Kansen vertalen naar groeidrijvers

Tijdens interactieve werksessies identificeren we de belangrijkste groeidrijvers voor jouw categorie, rekening houdend met kanalen, segmenten en de rol van de groothandel.

5. Groeidrijvers vertalen naar concrete initiatieven

Strategie krijgt pas waarde wanneer ze uitvoerbaar wordt. We werken groeidrijvers uit tot praktische, implementeerbare ideeën die de brug slaan tussen visie en realiteit.

6. Ontwikkelen van een overtuigend categorieverhaal

Alle inzichten worden gebundeld in een heldere categorievisie die intern richting geeft en extern overtuigt. We staan ook stil bij hoe je dit verhaal krachtig presenteert aan handelspartners.

7. Implementatie en impact

Category Management stopt niet bij het ontwikkelen van een visie. We bespreken hoe je de vertaalslag maakt naar:

  • Concrete actieplannen

  • Interne alignment tussen sales en marketing

  • Een duidelijke Route-to-Work en Route-to-Market

We sluiten af met de Category Management Circle of Growth: hoe zorg je voor interne verankering én externe impact? Cross-functionele samenwerking en één consistent categorieverhaal staan hierbij centraal.


Resultaat

Na deze Academy:

  • Begrijp je hoe Category Management werkt binnen foodservice

  • Weet je welke databronnen beschikbaar zijn en hoe je ze benut

  • Heb je een concreet stappenplan om een categorie-aanpak op te bouwen

  • Kan je groeikansen onderbouwen en vertalen naar actie

  • Weet je wat nodig is om Category Management succesvol te implementeren


Voor wie?

  • Category Managers

  • Channel Marketeers

  • Brand Managers

  • Key Account Managers

  • Sales Leads in foodservice

  • Professionals die zowel in retail als foodservice actief zijn

Over de trainers

Anita Verdonk – COOKS

Anita Verdonk is medeoprichter van COOKS en gespecialiseerd in Category Management binnen retail én foodservice. COOKS ondersteunt organisaties bij het jaarrond en inzichtgedreven werken, onder andere door het ontwikkelen van sterke categorievisies en het begeleiden van de implementatie ervan binnen organisaties.

Met meer dan 30 jaar ervaring in marketing, sales en trade marketing heeft Anita gewerkt in zowel retail als foodservice, in Nederland en België en voor internationale bedrijven.

Carolien Plevier – GROUP7

Carolien Plevier is partner bij GROUP7 en gespecialiseerd in datagedreven marketing en sales binnen foodservice. Ze begeleidt organisaties in Nederland en België bij vraagstukken rond route-to-market en Category Management, steeds met een sterke focus op praktische toepasbaarheid.

Met meer dan 25 jaar ervaring in foodservice combineert ze een datagedreven aanpak met een scherp inzicht in wat in de praktijk echt werkt.

Datum en tijd

Locatie

INVESTERING